varga (varga) wrote in lj_lithuanian,
varga
varga
lj_lithuanian

gero tono taisyklės [recomended]

Jau pirmosios projekto lj_lithuanian gyvavimo dienos sukėlė keletą audrų stiklinėje, kas yra būdinga bet kuriai besikuriančiai bendruomenei.

Todėl nors ir nebūdamas "tikrasis" šio projekto narys, ėmiausi drąsios atsakomybės surašyti, keletą tarpusavio santykių principų, manau, ateityje padėsiančių išvengti nesusipratimų.

štai jie belowinasi:

 1. būti mandagiam ir geranoriškai nusiteikusiam visų kitų čia kaip nors dalyvaujančių atžvilgiu -- nereiškia būti lame (true).

 2. siekis komentuoti taip, kad tai neatrodytų kaip frontalinė priešprieša įrašui/komentarui -- visaip skatinamas, btw: liečiantis visus šio projekto narius nuo laisvų stebėtojų iki sugalvotojo.

 3. ypač sunkiais momentais, kai atrodo, kad visas pasaulis "prieš tave" patartina įkvėpti gryno oro, padaryti ilgėlesnę abusinimosi lj_lithuanian pauzę ir visviena nesiparinti bei išlikti mandagiam.

 4. pajutus savyje nesuvaldomą aistrą kritikai, patartina pasitikrinti tos kritikos konstruktyvumo lygį, jei žemas -- geriau patylėti (strictly recomended).

 5. šmaikštauti irgi atsargiau nei savuose bloguose -- aplink gyvi žmonės! btw: ne visi su tokiu pat giliu jumoro jausmu kaip tamsta.

 6. 1 updated: šias viršuj perskaitytas taisykles geriausia pradėti taikyti nuo savęs, tuomet visuotinas jų poveikis bus žymiai efektyvesnis.


kol kas tiek.

nakipelinus kokiems kitiems aistronašiniams įvykiams, galbūt bus papildyta.

mano nelabai švari lietuvių k. useinama šių taisyklių surašymui visai nereiškia, kad visas projektas lj_lithuanian bus toks pats, kaip jau minėjau, save priskirčiau prie laisvesnių stebėtojų -- be jokių įsipareigojimų bei amplua.
Subscribe

 • Cyrillic services

  Rusakalbiams skirtų paslaugų (cyrillic services) galima atsisakyti čia - http://www.livejournal.com/manage/settings/, pasirinkus meniu punktą…

 • LT ar RU?

  Štai taip atrodo pradinis LJ puslapis, kai/jei nesi prisijungęs: Kyla klausimas - kokia LJ vertimo į lietuvių kalbą prasmė, jei žmonės, norėdami…

 • pusiau reklama - informacija

  Kadangi ne tik LJ ima atsirasti įdomių tinklaraščių, o ir dauguma interneto svetainių turi RSS srautus, kai kurių jų transliavimą užregistravau…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments