?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Visiškai asmeninė nuomonė


Nebe pirmą kartą mane atakuoja, kad darau alia wikiz_LJ vertimą. Alio? Jei aš savo nuožiūra atsirenku, kam leidžiu tiesiogai redaguot stringus, tai vadinama "organizavimu", kiek neša mano trumpas protas, ar jis jau per trumpas?

Kiekvieno teksto turinio suderinti nežadu, bet kai-kam jau užkliuvo, kad mes nesugebam išversti elementariausių žodžių. Jei man kyla abejonių ar yra keli variantai, ir manau kad reiktų pasitarti, taip ir darau. Jei jus nervina papildomi boxai friendlentoj, velniam stoti į community?

Žiūriu nuo seno taip yra - kažkas apsiima kažką organizuoti, daro viską kad įtikti bent daugumai, o kažkas garsiai viską iš šono kritikuoja, aiškindamas, kad viskas daroma ne taip!

Tiems, kas aiškina, kad iš to nieko nesigaus, ir kad į rezultatą bus baisu pažiūrėt - atsipalaiduokit. Niekas nepasikeis. Ir toliau bus galima naudoti dabartinį EN interfeisą, ir kitiems tikriems lietuviams pasakyti kad "kažkoks kvailys padarė superkvailą LT vertimą". Bus netgi galima kreiptis į LJ valdytojus (jei reikės, galėsiu duoti labiausiai geranoriškųjų kontaktus), pasakyti kad egzistuojantis LT vertimas daro gėdą lietuvai, ir padaryti tikrą, superprofesionalų vertimą. Jei paskutinės opcijos nežadat imtis, tai ko išvis tada oponuoti?

Tphu. Kartais pagalvoji, negi tik dėl to, kad būtum aprėktas, ir vėl kažką organizuoji? Nebūčiau principingas, tikrai spjaučiau į šitą vertimo reikalą pateisindamas visų skeptikų nuomonę.

Optimistiškos nuotaikos vardan, šitoje community visus per daug skeptiškus postus (apie paprasčiausiai neigiamas nuomones vieno ar kito vertimo atžvilgiu nekalbu) žadu paprasčiausiai trinti, taigi nesivarginam.

Comments

( 19 comments — Leave a comment )
ollka
Nov. 16th, 2003 11:59 am (UTC)
Visiškai asmeninė nuomonė - 2
Vartotojau Wiki, Jūs eikvojat savo nervines ląsteles. Sklinda gandai, kad jos nemoka regeneruoti, tad tausokite jas.
Mano asmenine nuomone, išversti LJ (GŽ?) yra garbinga mintis, ir aš pasiruošusi padėt, kuo galiu. Žmonės, kurie tuščiai kritikuoja Jūsų darbą, ko gero, patys nesugeba padaryt geriau. Derėtų jų pagailėti - vargšai norėtų padėti, bet neturi reikalingų sugebėjimų.
Kartoju: tai mano asmeninė nuomonė, neketinu jos keisti dėl to, kad kažkam ji nepatiks.
Beje: lietuvių man NE gimtoji kalba. Gimtoji - rusų. Kas ras čia klaidų, tegu primas meta į mane akmenį.
wikiz
Nov. 16th, 2003 12:26 pm (UTC)
Re: Visiškai asmeninė nuomonė - 2
Oli, nepyk, bet jau wellagain pasiėmiau dėl to, kad jos galimybes žinau daug geriau nei bet kurio iki šiol pasisiūliusio, visgi mano mergina.

Kolkas vyksta ir taip nemažas bardakas vien diskusijose, nenoriu jo didinti dar labiau plėsdamas dalyvaujančių ratą. Rytoj pirmadienis, tikiuosi kad atsibus ir kiti savanoriai (kolkas realiai tik mes dviese kažką ir padarėm).

Galų gale, vis dar bugina LJ naujos kalbos testavimas, taigi kol neįmanoma įsijungti lietuvių kalbos, nelabai skubėsim su jo vertimu, nes nėra kaip pažiūrėti darbo rezultatų.
ollka
Nov. 16th, 2003 02:27 pm (UTC)
Baik tu
Tos pastabos dėl negimtos kalbos buvo skirtos visai ne tau, o skeptikams, kurie linkę kritikuoti žmogų visiškai jo nepažinodami. Tau jokių pretenzijų neturiu ir viską puikiai suprantu. :))) Taika? ;)
2thed
Nov. 17th, 2003 02:46 pm (UTC)
Re: Visiškai asmeninė nuomonė - 2
Vartotojau Wiki, Jūs eikvojate savo nervines ląsteles. Sklinda gandai, kad jos nemoka regeneruotis, tad tausokite jas.
Mano asmenine nuomone, išversti LJ (GŽ?) yra garbinga mintis, ir aš pasiruošusi padėti, kuo galiu. Žmonės, kurie tuščiai kritikuoja Jūsų darbą, ko gero, patys nesugeba padaryti geriau. Derėtų jų pagailėti - vargšai norėtų padėti, bet neturi reikalingų sugebėjimų.
Kartoju: tai mano asmeninė nuomonė, neketinu jos keisti dėl to, kad kažkam ji nepatiks.
Beje: lietuvių man NE gimtoji kalba. Gimtoji - rusų. Kas ras čia klaidų, tegu primas meta į mane akmenį.


juodai pazymetos elementarios kalbos klaidos. apie stiliu ir sakiniu sandora net neshneku. manau tai labai gerai iliustruoja Wikiz&Co lygi. o kas dar idomiau kad visi iskaitant ir ji pati mano jog ash jo nepazystu :-D

To wikiz: http://wikiz.delphi.lt/lj_lt/phrases.php - ar ne naivu?
wikiz
Nov. 17th, 2003 03:27 pm (UTC)
Re: Visiškai asmeninė nuomonė - 2
Naivu ar nenaivu, phrases.php pagaminau goga prašymu. Nepasiteisins - išmesiu. Tau trukdo?

O naivu yra žinai kas? Leisti naktį rašant fleimus. Mane aišku siutina jūsų su varga "wikiz&co" įsikąsta frazė, bet vargai atleidžiu už tai, kad jo postai bent logiški, o tu rašai vien tam, kad pasipliekt.

Savo galvos ramybei aš galėčiau tave paprasčiausiai banint, bet kolkas taip nedarau stengdamasis nepradėti siaurinti community iki "wikiz&co" rato.

Tphu, ir išvis, kai paskaičiuoju, kiek laiko užima vien atsišaudymas dėl vertimo idėjos.. Dėjau.
2thed
Nov. 17th, 2003 04:02 pm (UTC)
Re: Visiškai asmeninė nuomonė - 2
del phrases.php tai tikrai ne goga prashyma turejau omenyje. bet jei nori galim ir toliau apsimetineti durneliais.

del naivu tai... naivu tai ka pats parashei...

del logishkumo, tai po kol kas is jus Co puses tik sulaukiu asmenishku izeidinejimu o ne realiu darbu irodanciu kad ash neteisus.

del baninino tai gali uzbaninti savo mama arba mano nika, bet tikrai ne mane.

del "Dejau" tai to ir tikejausi...
ollka
Nov. 18th, 2003 01:56 am (UTC)
naivu ir kvailoka
Mielas toothed... Sakiniai neturi sandoros. Turi tik sandArą. "Primas" - elementari spausdinimo klaida. Visi iskaitant ir ji pati - kalbos kultūros klaida. Sutrumpėjusios veiksmažodžių formos šnekamojo kalboj nelaikomos klaida. Jūsų stilius gerokai blogesnis už mano, o ką jau šnekėt apie sintaksę: atskleisiu paslaptį, yra svarbus kalbos elementas, kuris vadinasi KABLELIS.
Kas yra Wikiz&Co žmonių kalba?? Aš prie Wikio "Co" tikrai nepriklausau.
Ką Jūs bandot mokyt, mielas toothed?
2thed
Nov. 18th, 2003 04:08 am (UTC)
Re: naivu ir kvailoka
nesigincysiu del sutrumpejusiu veiksmazodziu formu - as ne specialistas, bet man tai tikrai rezia aki. cia pirma. o antra as ir nepretenduoju i vertejus ar specialistus. cia jus tokius vaizduojate. bet idomu ka specialiste pasakys del:
Sklinda gandai, kad jos nemoka regeneruoti, tad tausokite jas.
cia negi irgi teisingai?
P.S. nusunciau jusu posta paskaityti tiems kas supranta be jokiu komentaru ir gavau uzklausima kokios tautybes lietuvishkai rashantis zmogus tai rashe. taip kad yla lenda ish maisho kad ir kaip jos nesleptumete, ir saves neramintumete kad jus laisvai ir pilnavertishkai mokate lietuviu kalba. taip nera.
wikiz
Nov. 18th, 2003 04:47 am (UTC)
Kol tu neįsijautei į lietuvių kalbos saugotojo vaidmenį, primenu, kad savo postus rašiau žargonu ir rašysiu, nes esu užkietėjęs kompiuterastas. Veiksmažodžius kartais trumpinu ir aš, nes lietuvoje neuždrausta turėti savo tarmę.

Taisyklingai lietuviškai šnekėti niekada nemokėjau (nematau kad kur būčiau bandęs įrodyti atvirkčiai), lietuvių kalba ir kiti humanitariniai dalykai man visada buvo peilis.

Jeigu tau vaidenasi, kad čia susirinkom vaidinti vertėjų - specialistų, gydyk galvą. Sau verčiam, o ne "kažkam, kam bus bloga pažiūrėt į rezultatą". Jei patiks patiems, patiks ir dar kažkam.

Aš žiūriu tau neišaiškinsiu, arba čia tiesiog tu užsidegęs žut būt sužlugdyti visą reikalą neaišku kam. net ir šiame savo komente jau matau kelis sakinius, kuriuos tu būtinai pacituosi kitame savo fleime. na pasakyk, va, pasieksi ko norėjai - aš uždarysiu community (įsivaizduoji, net pasijuokti iš visų neturėsi kur), visi išsiskirstom, LJ kalbų liste lieka dar vienas nebaigtas vertimas. Na, ir kas tada? Būsi patenkintas?

Man tik įdomu pasidarė, kada tau atsibos...
2thed
Nov. 18th, 2003 04:56 am (UTC)
tas postas buvo skirtas ollka o ne paciam. nereikia per daug saves sureiksminti :-D
wikiz
Nov. 18th, 2003 05:00 am (UTC)
Na aš dar ne toks daunas, kad nematyčiau, koks postas po kokiu kabo, ir kam adresuojamas. O va kad tu kartas nuo karto nesupranti, ką sakau, jau spėjau pastebėti.
ollka
Nov. 18th, 2003 06:55 am (UTC)
Re: naivu ir kvailoka
Sekmės visiem, išeinu iš community, nusibodo ginčytis su idiotais.
Geros kloties verčiant LJ.
O jums, toothed, linkiu daugiau nesikabinėt prie žmonių, kurių nepažįstat, gerai?
2thed
Nov. 18th, 2003 07:07 am (UTC)
Re: naivu ir kvailoka
jus pati manes nepazinodama uzsipuolete ir paprashete mesti i jus akmeni. as ji pakeliau ir meciau. kai baigesi argumentai isvadinote kitaip manancius idiotais ir pabegote. tai lengviausia iseitis. kaip sakoma kai baigiasi argumentai pereinama prie kumsciu arba uzgauliojimu. nieko kito as ir nesitikejau...
wikiz
Nov. 18th, 2003 07:18 am (UTC)
Na viskas, baik jau. Atsibodai. Kontraargumentuot kiekvieną tavo erzelionę gaila laiko.
2thed
Nov. 18th, 2003 07:28 am (UTC)
jeigu butu gaila tai neberashytum o uzsiimtum vertimu. o dabar atiranda laiko ir uz ollka paadvokatauti. ko gero cia pagrindine tavo problema - kad kishiesi netgi i svetimu zmoniu diskusija. nebent ollka irgi tavo giminaite? ar pats turite kompleksa viska uz kitus daryti? taip ir persipleshti galima... chirurgija aisku dabar labai auskhtam lygyje bet jusu atveju ir ji gali buti bejege :-D
irina_belcikova
Nov. 16th, 2003 12:31 pm (UTC)
O kur pasiziuret, ka jau isvertet ir kaip tai atrodo?
wikiz
Nov. 16th, 2003 12:43 pm (UTC)
Kelis kartus minėjau kad testavimas matant rezultatus bugina. Ten rasi linką, kuriuo naudojantis kalbų sąraše atsiranda stebuklingas radiobuttonas be pavadinimo:)... Tiesa, jo poveikis labai trumpalaikis, bet man paaiškino, kad taip būti neturi. Bugą žadėjo ištaisyt, bet buvo penktadienis/šeštadienis/sekmadienis, gal normalūs žmonės tokiom dienom nedirba - reikia palaukti.
wikiz
Nov. 16th, 2003 12:52 pm (UTC)
Tiesa, dar galima eiti į stringų redagavimą ir perfiltruoti viską pagal "severity=0".
2thed
Nov. 16th, 2003 11:38 pm (UTC)
manyciau atsakiau ten kur viskas prasidejo:
http://www.livejournal.com/community/lj_lithuanian/2314.html?thread=19210#t19210
galiu tik pridurti kad jus uzsiemete ne LJ vertimu i WIKIZ&CO o i lietuviu kalba, taip kad naivu butu tiketis kad visi kurie nepriklauso jusu kompanijai ir negarbina WIKIZ kaip visada teisaus irgi bus pilni entuziazmo kaip ir jus. nu tikrai naivu...
( 19 comments — Leave a comment )

Profile

logo
lj_lithuanian
Lithuanian LJ Translation

Latest Month

June 2008
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Powered by LiveJournal.com
Designed by chasethestars